Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenie majątkowe najczęściej kojarzone jest z ubezpieczeniem domu lub mieszkania. Jednak w rzeczywistości jego zakres jest znacznie szerszy — pozwala nie tylko chronić praktycznie dowolne mienie (przedmiotem chronionym może być wszystko, co jest legalne i da się odpowiednio wycenić), ale dotyczy również odpowiedzialności cywilnej, jeżeli to my lub nasi najbliżsi jesteśmy sprawcą wyrządzonej szkody.

Ubezpieczenia majątkowe — rodzaje polis

Ubezpieczenia majątkowe dotyczą zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Polisa zawiera takie informacje jak m.in.: dane chronionego przedmiotu, zakres ubezpieczenia wraz z górną granicą odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także szczegółowe informacje, w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie obejmuje wyrządzonych szkód.

Do najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń majątkowych należą:

  • Ubezpieczenie od kradzieży,
  • Ubezpieczenie od zdarzeń losowych,
  • Ubezpieczenia komunikacyjne,
  • Ubezpieczenia mieszkań i domów,
  • Ubezpieczenia firm,
  • Ubezpieczenia turystyczne,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Ubezpieczenie transportowe,
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (obejmuje szkody wyrządzone przez posiadacza polisy w stosunku do osób trzecich),
  • I wiele innych…

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie majątkowe?

Wszyscy ciężko pracujemy na swój dobytek, dlatego praktycznie każdy z nas powinien zainteresować się możliwościami ubezpieczeń majątkowych. Nie są one w żaden sposób obowiązkowe, za wyjątkiem ubezpieczenia OC w przypadku posiadania samochodu. Sprawia to, że nasze mienie nie jest w żaden sposób zabezpieczone i bardzo łatwo możemy stracić coś, na co odkładaliśmy przez wiele lat naszego życia.

Wielu sytuacji w życiu codziennym nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a więc nasza ocena ryzyka jest zaburzona. O możliwości ubezpieczenia przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy wyjeżdżając na wakacje, nasz drogi sprzęt fotograficzny zostanie skradziony lub wrócimy do mieszkania, a tam okaże się, że pod naszą nieobecność pękła rura i w ten sposób zalaliśmy mieszkanie sąsiada. Ubezpieczenie majątkowe to przede wszystkim spokojna głowa i gwarancja, że w razie nieszczęśliwego wypadku nie zostaniemy bez wsparcia finansowego.

Zakres oraz koszt ubezpieczeń majątkowych zależny jest od wielu czynników, w tym często od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Ważne jest, aby szukać polisy dostosowanej do aktualnych potrzeb i możliwości. Skontaktuj się ze mną, a omówimy kryteria i znajdę propozycję, która najlepiej sprawdzi się akurat w Twoim przypadku.

Masz pytania? Zachęcam do kontaktu

(+48) 502 644 252