Kredyty hipoteczne

Kupno mieszkania, samochodu, zagraniczne wakacje, sprzęt AGD, remont, wesele, własna działalność — to jedne z najczęstszych powodów zaciągania kredytów. Czasem bez dodatkowego wkładu pieniężnego nie jesteśmy w stanie rozwinąć swojej firmy, zapewnić bezpieczeństwa rodzinie czy spełnić marzeń. Kredyt nie jest czymś, na co powinniśmy decydować się z błahego powodu, ale nie jest także jednoznacznie złym wyjściem.

Kredyt hipoteczny. Dlaczego warto?

Kupić czy wynająć? To jeden z najczęstszych dylematów młodych ludzi, którzy chcą pójść na swoje. Mieszkania stale drożeją i znaczna część z nas nie może sobie pozwolić na zakup lokalu wyłącznie za własne pieniądze. Kredyt hipoteczny to bezpieczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, które pozwala zdobyć pieniądze niezbędne do zakupu oraz remontu własnych czterech kątów.

 

Za skorzystaniem z kredytu hipotecznego przemawia przede wszystkim jego koszt — jest on zdecydowanie tańszy niż kredyt gotówkowy. Wszystko dzięki kilkukrotnie niższemu oprocentowaniu i długiemu okresowi spłaty, który sprawia, że raty kredytu nie są aż tak odczuwalne (bywają niższe niż opłaty za wynajem mieszkania w podobnym standardzie). A jeżeli w trakcie spłacania sytuacja materialna kredytobiorcy znacznie się poprawi, może on bez żadnych negatywnych konsekwencji nadpłacić lub całkowicie spłacić kredyt.

 

Kredyt hipoteczny musi jednak zostać zaciągnięty na konkretny lokal, a samo dostanie kredytu, nie zawsze jest takie łatwe. Bank musi mieć pewność, że udziela pomocy wiarygodnej osobie i wymagania bywają naprawdę wysokie. Na szczęście na rynku funkcjonuje wiele banków o przeróżnych ofertach — chętnie pomogę w wyborze tej najkorzystniejszej.

Masz pytania? Zachęcam do kontaktu

(+48) 502 644 252