Fotowoltaika

Własna instalacja fotowoltaiczna to sposób, aby uchronić się przed nadchodzącymi podwyżkami cen prądu, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla naszej planety. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to w pełni ekologiczne przedsięwzięcie, które pozwoli wytwarzać energię elektryczną w obrębie własnego gospodarstwa domowego, a tym samym generować oszczędności. Biorąc pod uwagę, że przejście na energię słoneczną nie jest skomplikowanym procesem, warto już teraz zainteresować się możliwościami uzyskania dotacji lub kredytu.

Fotowoltaika. Energia słoneczna w Twoim domu

Każdy właściciel domku jednorodzinnego powinien zainteresować się możliwościami inwestycji w panele słoneczne. To obecnie jedyna szansa na uzyskanie częściowej autonomii energetycznej, zagwarantowanie sobie stałych cen prądu, a nawet darmowej energii — inwestycja w instalację fotowoltaiczną może szybko się zwrócić, szczególnie jeżeli skorzystamy z opcji dofinansowania. Żywotność paneli wynosi w granicach 25-30 lat, są bezobsługowe, a koszty eksploatacji niewielkie.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ekologiczna: zielona energia to energia przyszłości. Wybierając panele słoneczne, chronisz nie tylko swój budżet, ale i środowisko.

Jak uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki?

W I kwartale 2022 roku rusza już czwarta edycja programu Mój Prąd, dzięki któremu możesz uzyskać dotacje na panele fotowoltaiczne, a także dodatkowe elementy takie jak np. magazyny energii czy punkty ładowania samochodów elektrycznych. Jedyne co należy zrobić, to wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. Jeżeli szukasz wsparcia w dopełnieniu formalności, pozostaję do Twojej dyspozycji.

Kredyt na instalację fotowoltaiczną

Na zakup i montaż paneli słonecznych, a także magazynów energii czy przydomowych stacji ładowania można uzyskać kredyt. Nie musisz już dłużej posiadać wkładu własnego, aby zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd — kredytowanie może wynosić nawet 100% ceny instalacji.

W tej chwili na rynku dostępnych jest co najmniej kilka ofert kredytów bankowych z przeznaczeniem na cele środowiskowe. Chętnie przedstawię dostępne opcje i doradzę w wyborze.

Masz pytania? Zachęcam do kontaktu

(+48) 502 644 252